قانون تجارت

0
1948

در این مطلب به بررسی کتاب قانون تجارت ، محصول انتشارات دیدآور خواهیم پرداخت

پیشگفتار

عده ی زیادی از مردم در زمینه های کاری مختلف خود بدون آگاهی از قوانین و مقررات آن شغل به فعالیت میپردازند و بعضا در مواقع برخوردن به مشکلات قانونی به ناچار هزینه هایی را برای استخدام وکلا میپردازند .

کتاب قانون تجارت
کتاب قانون تجارت

اما در این مبحث این سوال را باید مطرح کرد که آیا قبل از شروع یک فعالیت نباید از کم و کیف قانونی آن اطلاع داشت ؟

قوانینی که اگر صاحبان مشاغل از آن اطلاع نداشته باشند راه را برای کلاهبرداران باز کرده و یا برای مثال در موقع پرداخت عوارض و مالیات متحمل هزینه هایی سنگین میشوند .

اما چاره چیست ؟

در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی یکی از کتب راهنمای قانونی در زمینه تجارت بپردازیم که میتواند دید فرد را نسبت به قوانین زمینه کاری خویش باز کند و با کمک گرفتن از آن به پیشگیری و یا رفع موانع کاری بپردازد .

نقد و بررسی کتاب قانون تجارت

دکتر منصور جهانگیر
دکتر منصور جهانگیر

انتشارات دیدآور (دیدار) به مدد وکلای مجرب با انتشار قوانین تصویب شده ایران در قالب کتاب هایی کوچک و کم حجم و البته به روز سعی در بالا بردن اطلاعات جامعه نسبت به قوانین مصوب کشور در تمامی زمینه ها دارد .

کتاب قانون تجارت نیز جزء سری کتاب های منتشر شده از این انتشارات است که از سال ۱۳۷۶ شروع به انتشار گردید و به صورت سالانه و با تصویب قوانین جدید توسط مجلس به روز رسانی میگردد .

کتاب مورد نظر سابقا توسط زنده یاد دکتر منصور جهانگیر گردآوری میشد که با فوت ایشان مسئولیت تدوین آن را آقای حسین زارعی از وکلای پایه یک دادگستری عهده دار شد .

عناوین

کتاب قانون تجارت شامل چهار بخش کلی با عناوین دفتر اول قانون تجارت ۱۵ ، دفتر دوم پولشویی ۲۴۷ ، دفتر سوم تجارت الکترونیک ۲۷۷ و دفتر چهارم چک و بانک ۳۰۳ میباشد که در هریک از بخش ها طی باب ، بخش و فصل های جداگانه طبق موضوع قوانین و با ذکر مصوبه به توضیح قوانین میپردازد .

پولشویی
پولشویی

کتابی جامع و کاربردی با ابعاد جیبی و قابل حمل که توضیحات اضافی و فنی را بر خلاف سایر کتب این مبحث حذف کرده و مستقیما فقط به مصوبات اشاره دارد که باعث شده یکی از اولین کتب منتخب اساتید برای معرفی و تدریس به دانشجویان و همینطور مورد استفاده مشاغل تجاری مختلف باشد .

راهنمای قانونی - قانون تجارت
راهنمای قانونی – قانون تجارت

 

گفتار پایانی

اگر به عنوان صاحب یک شغل احتیاج به یک راهنمای قانونی دارید که بدون صرف هزینه بالا قابل دسترسی باشد کتاب قانون تجارت یکی از کم هزینه ترین انتخاب بوده که با مراجعه به فروشگاه اینترنتی پابیشا و خرید آن میتوانید از آن بهره مند شوید .

 

 

دانلود کتاب قانون تجارت جهانگیر منصورpdf

دانلود کتاب قانون تجارت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید