6 سال کنکور

0
589

در این مطلب به نقد و بررسی کتاب شش سال کنکور محصول کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) خواهیم پرداخت

پیشگفتار

کنکور یکی از دغدغه های متداول دانش آموزان و البته خانواده های ایرانیست که قبولی در رشته مورد علاقه و صد البته در دانشگاه های معتبر کشور نیازمند تلاش و همت خود دانش آموزان است .

البته جدای تلاش دانش آموزان در یادگیری مطالب درسی و کسب آمادگی برای کنکور وسایل و اقداماتی نیز وجود دارد که دانش آموزان را در این مسیر دشوار یاری میکنند .

6 سال کنکور ریاضی
6 سال کنکور ریاضی

البته باید خاطر نشان شد که در انتخاب این کتب و وسایل کمک آموزشی باید نهایت دقت را به کار گرفت ، زیرا با خرید بدون دقت و اطلاعات ، دانش آموز علاوه بر وقت پول خود را نیز از دست میدهد .

سردرگمی و اشتباه

دلیل سردرگمی و اشتباه دانش آموزان در انتخاب کتب درسی را میتوان اطلاعات ناکافی و سیل تبلیغات رسانه ای توسط ناشران کمک آموزشی عنوان کرد .

تبلیغاتی تجاری و پر تکرار که در تمامی بخش های رسانه ای و حتی کوچه و خیابان نیز قابل مشاهده است و واقعیت امر اینجاست که تمامی عناوین منتشره از جانب یک انتشارات مناسب نیست و برای مثال هر ناشر فقط چند محصول مناسب که پاسخگوی نیاز دانش آموز باشد برای عرضه دارد و مابقی کاربرد چندانی ندارد !

اما راه چاره اصلی چیست ؟

دانش آموز ابتدا باید بر اساس میزان فهم و یادگیری خود و سپس گرفتن مشاوره درسی مناسب از دبیران مجرب کتب مناسب به خود از هر نشریه را انتخاب و سپس خریداری کند تا نتیجه مطلوب حاصل شود .

6 سال کنکور انسانی
6 سال کنکور انسانی

در این مطلب به بررسی یکی از کتب پرفروش و کاربردی انتشارات کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) ، با عنوان شش سال کنکور بپردازیم .

نقد و بررسی

کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) همواره یکی از بزرگترین ارائه کنندگان خدمات آموزشی و کمک آموزش در سطح کشور بوده و کتب زیادی در این حوزه به انتشار رسانده .

سری کتاب های ۶ سال کنکور که مورد بحث این مطلب میباشد به عنوان یکی از موفق ترین آثار این موسسه به شمار میرود .

این کتاب ها بنا به رشته های درسی در دو جلد که جلد دوم با عنوان پاسخنامه میباشد در بازار عرضه میشود .

محتوای کتاب ها

محتوای کتاب ها شامل خلاصه درس در ابتدای دروس ، روش های مدیریت زمان ، تکنیک های جمع بندی ، سوالات ۶ سال کنکور (بر طبق کنکور سالانه به روز رسانی مشود) داخل و خارج از کشور ، دام های سوالات کنکور ، سطوح سختی ۴ سال کنکور اخیر بر حسب تجارب دانش آموزان کانون پس از کنکور ، نکات راهبردی ، مبحث شناسی است که با همراه با آخرین تغییرات در کتب درسی اصلی به روز شده و تمام نیاز های یک دانش آموز برای کسب آمادگی قبل از آزمون اصلی را پاسخ میدهد .

 6 سال کنکور تجربی
6 سال کنکور تجربی

 

در کنار کتب ۶ سال کنکور یک لوح فشرده DVD نیز وجود دارد که با امکاناتی همچون برگزاری آزمون مجازی ، صدور کارنامه و تخمین رتبه ویژه و آزمون های مبحثی و خدماتی دیگر به نوعی مراحل پایانی آموزش را تکمیل کرده و دانش آموز میتواند آموزه های خود را توسط آن محک بزند .

گفتار پایانی و جمع بندی

سری کتاب های ۶ سال کنکور با ایجاد تصویر سازی محیط کنکور و با بهره گیری از تجارب دانش آموزان برتر خود با رتبه های برتر کنکور و ارائه سوالات آزمون های ۶ سال کنکور و البته خدمات آزمون گیری مجازی توسط لوح فشرده همراه کتاب ، یکی از مناسب ترین ابزار آمادگی و سنجش آموخته های فرد برای کنکور بوده که در بازار کتب کمک آموزشی یافت میشود .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید