کتاب بابا گوریو (le pere goriot )

0
2067

کتاب بابا گوریو که در چهار فصل نوشته شده است ، درباره ی ساکنان ساختمانی با رفتار ها و اخلاقیات مختلف که هر یک به گونه ایی مشکلات و داستان های زندگی خود را دارند و هر مدام به گونه ایی امرار معاش میکنند.

کتاب بابا گوریو
کتاب بابا گوریو

اونوره دو بالزاک با قلم شاهکار خود توانسته است کتاب بابا گوریو را به گونه ای متبهرانه و جذاب بنویسد که نظر بسیاری را به خود جلب کرده و کمتر خواننده پیدا میشود که از مطالعه ی این داستان متأثر نشود و آن را نیمه رها کند.

 

 

سال ۱۸۳۴

داستان بابا گوریو که نوشتن آن در سال ۱۸۳۴ مدت ۴۰ روز به طول انجامید با اولین بار انتشار در مجله ی پاریس به مردم معرفی شد و طولی نکشید که در سال ۱۸۳۵ در غالب کتاب منتشر شد.

شخصیت دهی بالزاک در این داستان به حدی موفق بوده که توانسته است افراد مختلف با شخصیت های مختلف مثبت و منفی در کنار هم به خوبی توصیف کند.

بالزاک , نویسنده کتاب بابا گوریو
بالزاک , نویسنده کتاب بابا گوریو

بالزاک

بالزاک به گونه ای کتاب بابا گوریو را تالیف کرد که نامش پس از سالها همچنان در لیست برترین رمان های دنیا قرار دارد.

در این کتاب بابا گوریو که نام این کتاب را از آن خود کرده پیر مردی است که پدر دو دختر است و همه چیز خود را برای آن ها خرج کرده است.

شخصیتی که خیلی از پدران جامعه ی ما را با قلم بالزاک به تصویر کشیده است.

قسمتی از متن کتاب

این داستان زمانی آغاز شد که پانسیون هفت نفر سکنه داشت. بهترین اتاق ها در طبقه ی اول قرار داشتند و مادام وکر کم تجمل ترین آن ها را در اختیار داشت.

مادام وکر
مادام وکر

اتاق های دیگری به مادام کوتور، بیوه ی رئیس پلیس سابق جمهوری اجاره داده شده بود. همراه وی دختر مدرسه ای جوانی به نام ویکتورین تلوفور زندگی میکرد که مادام برایش حکم یک مادر را داشت.

این دو خانم سالیانه هزار و هشتصد فرانک اجاره میدادند.

 

 

پوآرو

دو اتاق طبقه ی دوم به ترتیب به پیر مردی به نام پوآرو و مرد تقریبا چهل ساله ای اجاره داده شده بود که آقای وترن صدایش میکردند، کلاه گیس مشکی به سر میگذاشت ،

سبیل های قیطانی اش را رنگ میکرد و جوری وانمود میکرد که در گذشته تاجر بوده است.

بابا گوریو (le pere goriot )
بابا گوریو (le pere goriot )

دو تا از چهار اتاق طبقه ی سوم به خانم ترشیده ایی به نام دوشیزه میشونو و اتاق دیگر به تولید کننده ی بازنشسته ی ماکارونی و محصولات نشاسته ایی ایتالیایی اجاره داده شده بود که دیگران او را «بابا گوریو» صدا میکردند….

مشخصات کتاب

عنوان : بابا گوریو (le pere goriot )
نویسنده بابا گوریو در جدولانه : اونوره دو بالزاک
مترجم : مهدی سحابی
ناشر : انتشارات مرکز
موضوع : ادبیات ، رمان های خارجی
تعداد صفحه : ۳۴۶ صفحه
رده ی سنی : بزرگسالان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید