کتاب خودت باش دختر

0
3445

کتاب «خودت باش دختر» یا به عبارتی کتاب « صورتت را بشور دختر» از نمونه کتابهای روانشناسی و خودباوری است که در آن ریچل هالیس سعی کرده تمامی دروغ ها و تنها حقیقت زندگی زنان و دختران جامعه ی امروز را به روشنی بیان کند؛ کتابی که زندگی و مسیر اشتباهی که بسیاری از زنان و دختران آن را محور زندگی خود قرار داده اند را تغییر دهد.

کتاب خودت باش دختر
کتاب خودت باش دختر

کتاب خودت باش دختر توانست خود را در لیست پر فروش ترین کتاب های سال ۲۰۱۸ در بسیاری از سایت های فروشگاهی معتبر نظیر آمازون، نیویورک تایمز و … قرار دهد.

۳ جلد

صورتت را بشور دختر
صورتت را بشور دختر

این کتاب که در ۳ جلد نوشته شده به نحوی سعی در به باور رساندن یک حقیقت و همچین دروغ های که دختران در زندگی به آنها به اشتباه بها داده اند، دارد اما نه به شیوه ایی خسته کننده و کسل آور بلکه با چندین و چند داستان شادی آور، انرژی بخش، غمگین، مسخره، خجالت آور و… که این ویژگی کتاب اثر را موثر تر جلوه داده و از ویژگی های مثبت کتاب خودت باش دختر به شمار میرود.

اینکه یک دختر بتواند به این باور برسد که زندگی هر کی به خود شخص بستگی دارد نه اطرافیان، یکی از اهداف این کتاب است. از دیگر اهداف ریچل در کتاب خودت باش دختر میتوان به این مورد اشاره کرد که تمامی دروغ هایی که بر سر راه یک دختر برای رسیدن به حقیقت وجود دارد باید شناخته شوند تا مبادا مانع رسیدن به هدف شوند. حقیقتی که زندگی دختران جوامع امروز را تغییر خواهد داد.

بخشی از کتاب خودت باش دختر

فصل دوم: دروغ: از فردا شروع میکنم

شمار رژیم هایی که تا به حال گرفته ام از دستم در رفته است. نمیتوانم تعداد دفعاتی را که برای رفتن به باشگاه برنامه ریزی کرده و به آن عمل نکرده ام حساب کنم. فکر میکنید تا به حال چند بار برای ماراتن ثبت نام کرده ام و ورودی اش را هم پرداخت کرده ام اما بعد تظاهر کرده ام تاریخ شروع تمریناتم را فراموش کرده ام؟ دوبار. تا به حال چند بار به خود گفته ام« از این به بعد هر روز صبح قبل از رفتن به محل کارم پیاده روی میکنم!» اما پیاده روی هایم حتی به روز سوم هم نکشیده؟ بی نهایت.

کارهایی که دوست داریم
کارهایی که دوست داریم

مثل خیلی از زن های دیگر، منم تا سال ها این عادت را داشتم. ما درباره ی کارهایی که دوست داریم انجام دهیم حرف میزنیم اما وقتی زمان عمل فرا میرسد خیلی سریع تر از جمع کردن میز بعد از ورق بازی پرونده ی تصمیماتی را که گرفته و اهدافی را که داشته ایم میبندیم.

زمان عمل

شاید این عادت را به وجود آورده ایم چون این طور به ما یاد داده اند. مجلات و برنامه های تلوزیونی به جای آنکه یاد دهند چطور از همان ابتدا در مسیر هدفمان محکم و ثابت قدم باشیم زمان زیادی را به آموزش اینکه چطور بعد از شکست دوباره شروع کنیم اختصاص میدهند. زندگی اتفاق می افتد و اهداف و برنامه ریزی هایمان جریان پیدا میکنند اما وقتی تبدیل به اتفاقی عادی میشوند و قدرت قول هایی که داده ایم و عهد هایی که با خود بسته ایم کم میشود، آن وقت است که باید نگاهی به خودمان بیاندازیم…

درباره ی نویسنده

نویسنده ی کتاب خودت باش دختر، ریچل هاریس یا راچل هاریس نویسنده ی محبوب اهل استرالیا است که بنیان گذار و مدیرعامل شرکت chic media ،مقام اصلی در مورد محتوای دیجیتال حقوقی برای زنان است. این نویسنده ی پر قدرت و با انگیزه سعی در خلق آثاری دارد که در آن زنان جامعه ی خودرا مخاطب قرار داده و انگیزه و قدرت کافی برای رسیدن به این باور که « هر زن توانمندی های منحصر به فردی دارد» را به آنها میدهد.

ریچل هاریس
ریچل هاریس

هر ساله آثار این نویسنده، از پرفروش ترین کتاب های سال شناخته میشوند ؛ مانند کتاب : عذرخواهی بسه دختر! ،شرمنده نباش دختر و یا کتاب تو شاهکاری دخترو…

ویژگی های کتاب خودت باش دختر

نویسنده: ریچل هاریس
انتشارات: کتاب کوله پشتی
موضوع: خودسازی، داستان های روانشناختی
مترجم: هدیه جامعی
تعداد صفحات: ۲۳۰
تعداد جلد: ۳

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید