قهوه سرد آقای نویسنده

0
1613

در این مطلب به بررسی کتاب قهوه سرد آقای نویسنده خواهیم پرداخت

نقد و بررسی کتاب قهوه سرد آقای نویسنده

کتاب قهوه سرد آقای نویسنده نوشته روزبه معین را میتوان یکی ار داغ ترین اخبار حوزه فرهنگی کشور دانست !

کتابی که از بدو عرضه رکوردی خارق العاده را به ثبت رساند و حتی در اولین جشن امضاء چاپ اول آن نیز به پایان رسید و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد .

کتاب قهوه سرد آقای نویسنده - آمار فروش خیره کننده
کتاب قهوه سرد آقای نویسنده – آمار فروش خیره کننده

کتاب قهوه سرد آقای نویسنده به این جایگاه بسنده نکرده و در ادامه تا پایان سال ۱۳۹۶ عنوان پر فروش ترین کتاب سال را از نظر رسانه ها و آمار به خود اختصاص داد .

پایان سال ۱۳۹۶

این آمار فروش خیره کننده با اوضاع آشفته بازار کتاب و کتاب خوانی موجود در کشور آن هم در این مدت کوتاه ، تعجب اهالی کتاب و ادبیات را برانگیخت و باعث شکل گیری سوالات زیادی شد .

اما محتوای کتاب روایت کننده داستانی است از یک نویسنده که در مواجهه با سایر شخصیت های داستان که شامل بیماران روانی بیمارستان و دیگر شخصیت ها میشوند ، اتافاقاتی را رقم میزند و داستان زندگی آنها رانیز شرح میدهد .

معین

معین که قبل از شروع کتاب قهوه سرد آقای نویسنده به جز یک نمایشانه اثر دیگری در کارنامه خود ثبت نکرده و این کتاب اولین اثر او در حوزه نویسندگی به شمار میرود .

وی با نوشتن کتاب قهوه سرد آقای نویسنده و پخش گزیده هایی کوتاه از قسمت های جذاب داستان در فضای مجازی ، مخاطبان زیادی را قبل از انتشار رسمی ، به خرید این کتاب ترغیب نمود .

کتاب قهوه سرد آقای نویسنده - بیماران روانی بیمارستان
کتاب قهوه سرد آقای نویسنده – بیماران روانی بیمارستان

معین ، طبق نظر خودش در مورد این حرکت جالب این طور بیان کرد که میخواستم در این حال و روز بیمار فضای فرهنگی ، با استفاده از فضای مجازی و شبکه اجتماعی که مخاطبان زیادی دارد ، جامعه را به سمت و سوی کتاب خوانی تشویق کنم ، که این امر به خوبی صورت گرفت .

مخاطبان عام و منتقدین

اما با در دسترس قرار گرفتن کتاب در اختیار مخاطبان عام و منتقدین سیل عظیمی از نقد ها به سمت کتاب قهوه سرد آقای نویسنده سرازیر شد که در صد قابل توجهی از آن را انتقاد های منفی نسبت به متن داستان و محتوای آن شامل میشد .

جامعیت این نقد های منفی نیز در کلیشه ای بودن داستان ، عدم تطبیق داستان های کتاب با داستان اصلی و تاثیر پذیری نویسنده از کتب و فیلمنامه های خارجی خلاصه میشد که به تعبیری نویسنده بر طبق علایق رده سنی جوان و فضای مجازی با آوردن جملات مفهومی و تاثیرگذار بر این رده سنی کتاب را نوشته

نقد های منفی

قهوه سرد آقای نویسنده - علایق رده سنی جوان و فضای مجازی
قهوه سرد آقای نویسنده – علایق رده سنی جوان و فضای مجازی

اما آیا نقد های منفی به کتاب قهوه سرد آقای نویسنده صحت داشته یا سختگیری منتقدان شامل حال روزبه معین و اثر پرفروش او شده ؟

این سوالی است که پاسخ آن را به شما دوستداران کتاب و حوزه ادبیات و هنر واگذار میکنیم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید