مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن

0
1001

این کتاب (مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن)، کتابی روانشناسی و اجتماعی است که بیشتر زنان و مردانی را مخاطب قرار میدهد که میخواهند بدانند چه رفتاری باید در مقابل همسر خود داشته باشند تا پایه و اساس رابطه ی آنها محکم بماند.

مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن
مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن

کتاب مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن در سه جلد با نام های مختلف به چاپ رسیده است . سه جلد که هر کدام دارای چهارده فصل بوده و این قدرت را دارد تا مشکلات رابطه ی بین افراد را تا حدودی حل و کمرنگ کند البته این مهم در صورتی ممکن اسد که شخص به عبارت «ساده فکر کردن» بیاندیشد و آنرا عمیقتا درک کند.

دلیل اصلی نوشتن کتاب

نویسنده ی کتاب مثل یک ‌مرد فکر کن و مثل یک‌ زن رفتار کن در مقدمه ی کتاب خود بخشی از خاطرات خود را تعریف میکند. خاطره ای که اولین جرقه ی نوشتن این کتاب را در ذهن او زد..

از روزی میگوید که در یک برنامه ی رادیویی متوجه این موضوع شد که سوالات زن بیشتر در نورد مردها و برعکس میباشد. وقتی توضیحات و دانسته های خود را در برنامه بیان میکند متوجه بازتاب چشمگیرآنها در رادیو و تلوزیون میشود و پی میبرد که این گفته ها، به علایق مردم تبدیل شده است. بنابراین به مکتوب کردن آنها میپردازد.

قسمتی از متن کتاب

اگر مرد ها رویا های خود را به حقیقت تبدیل نکنند و به دنبال اثبات اینکه «چه کسی هستند»، «چه شغلی دارند» و «چقدر درامد خواهند داشت» نباشند، به یکباره نابود میشوند و میمیرند. از لحظه ای که فهمیدم کمدین شدم و میتوانم روی صحنه بروم، آماده بودم تا نهایت تلاشم را در این زمینه بکنم.

استیو هاروی مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن
استیو هاروی مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن

امروز، مهم نیست چقدر خسته ام و چه اتفاقی در زندگی ام روی میدهد، هرگز دیر به سر کار نمیروم و هیچ برنامه ای را از دست نمیدهم. چرا؟ چون از ابتدای صبح که بیدار میشوم، تک تک رویا هایم را بررسی میکنم و علاقه مندم که یک زندگی رنگی را تجربه کنم.

یک زندگی رنگی

من استیو هاروی هستم. هر آنچه به دست می آورم در جهت نیاز ها و خواسته های خود و خانواده ام است.

حالا، به خانواده ام اهمیت میدهم. به نقاشی درو دیوار خانه ، فلز سقف، چرم صندلی، سگ بیرون منزل، خودروی داخل حیاط، هزینه ی دانشگاه فرزندانم و هر آنچه نیاز است، هزینه ی آن را میپردازم. میتوانم آنچه را همیشه برای آنان می خواستم، فراهم کنم و از آنها به بهترین شکل حمایت کنم. بدون شک یک مرد هستم. ذهنی شفاف و روشن دارم و هر شب با آرامش به رختخواب میروم.

استیو هاروی کتاب مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن
استیو هاروی کتاب مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن

تنامی این عا باعث ایجاد انگیزه و حرکت در مردان میشود، چه بهترین بازیکن NBI باشد، چه بهترین مربی فوتبال، یا رئیس خوشبخت ۵۰۰ شرکت یا سرپرست خط تولید نان، مهم نیست چه شغلی دارد؛ مهم این است که یک عامل در همه ی آنها باعث ایجاد انگیز میشود. رمز DNA آقایان در این است که تأمین کننده و حمایت کننده ی خاانواده باشند.

نویسنده ی کتاب

نوشته ی مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن نوشته ی استیو هاروی ، بازیگر، تهیه کننده و کمدین معروف آمریکایی متولد ۱۷ ژانویه ی ۱۹۵۷ آمریکا است.

او که در مقدمه ی کتاب مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن خوشحال کردن مردم را شغل و وظیفه ی خود میداند هدف اصلی اش از نوشتن این کتاب این بود که به هر شخصی که در رابطه و یا در شرف رابطه است و یا احساس میکند به او خیانت شده کمک کند و برای شروع رابطه ای جدید و محکم موثر باشد.

مقدمه ی کتاب مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن
مقدمه ی کتاب مثل یک‌ مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن

مشخصات کتاب

نویسنده: استیو هاروی
مترجم: مهراوه فیروز
مشخصات نشر: تهران: البرز،۱۳۸۸
موضوع: مردان- روانشناسی- روابط مرد و زن
فهرست نویسی: فیپا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید