تکنیک های تست زنی کنکور

0
275

بسیاری از دانش آموزان بر این باورند که تلاش و پشتکار ، منابع مناسب مطالعاتی و همچنین برنامه ریزی دقیق زمانی میتواند آنها را جزو نفرات برتر کنکور کند اما برنامه ریزی زمانی چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلاتی که دانش آموزان حتی نخبگان و تیزهوشان کشور نیز در جلسه ی کنکور با آن دست و پنجه نرم میکنند ؛ مشکل زمان است.

تلاش و پشتکار تکنیک های تست زنی کنکور
تلاش و پشتکار تکنیک های تست زنی کنکور

بزرگترین مشکلات

بنابراین اگر دانش آموزی نخواهد در آزمون به چنین مشکلی برخورد کند باید به گونه ای برنامه ریزی کند که بتواند بیشترین تعداد تست را در کمترین زمان ممکن بزند.

بعبارتی یادگیری تکنیک های تست زنی میتواند رو تمرکز و اضطراب دانش آموز تاثیر داشته و به او برای داشتن آزمونی موفق کمک کند.

بسیاری از انتشارات ، آموزشگاه های کنکور و حتی بعضی از مدارس – در دوره ی پیش دانشگاهی – در کلاس های تقویتی خود نمونه هایی از این تکنیک ها را به دانش آموزان خود آموزش میدهند.

کمترین زمان

اگر از بسیاری از دانش آموزان موفق در کنکور بپرسید ک چگونه در کمترین زمان بیشترین تعداد تست را زده اند ، شاید اسامی به شما بگویند ک برای شما عجیب و تا حدودی نا آشنا باشند. مثل : ضرب در منها ، دو خودکار ، زمان های نقصانی ، پایه ی میز ، جلسه ی پولی و…

تکنیک های تست زنی کنکور دانش آموزان
تکنیک های تست زنی کنکور دانش آموزان

البته باید توجه کرد ک بسیاری از تکنیک ها ساخته ی خود دانش آموزان است. بنابراین اگر دانش آموز همه ی تکنیک های تست زنی کنکور را نداند نباید نگران این مسئله باشد زیرا بسیاری از سوالاتی ک طراحان آنها را در دفترچه ی آزمون قرار میدهند راه خال های بسیار کوتاهی دارند که دانش آموز میتواند با آرامش و تمرکز حتی با نگاه کردن به سوال به راحتی به آنها پاسخ دهد بنابراین اگر برای حل سوالی به راه حل های دشوار و فرمول های طولانی رسید باید بداند که هر لحظه در حال دور شدن از پاسخ و مسیر درست سوال است.

حل های دشوار

در زیر نکاتی در باره ی تست زنی آمده است که میتواند به دانش آموزان کمک شایانی در حل مسائل کند :

آرامش و تمرکز - تکنیک های تست زنی کنکور
آرامش و تمرکز – تکنیک های تست زنی کنکور
  • در ابتدا با نگاه کلی به سوالات ، سوالاتی را که مطمئن هستید جواب آنها را میدانید را با علامت ✓ ، سوالاتی که جواب آن ها را میدانید ولی برای حل آن ها نیاز به وقت و فکر کردن دارید را با علامت × و سوالاتی که جواب آن ها را نمیدانید را با علامت – جدا سازی کنید.
  • برای ایجاد انگیزه ی بیشتر و روحیه ی بالاتر ابتدا به سوالاتی پاسخ دهید که آن ها را با علامت ✓ جدا کرده اید.
    به جای اینکه در هر سوال سراغ گزینه ی درست بگردید ، ابتدا گزینه های غلط را حذف کنید. این کار به شما در بالا بردن سرعت عمل کمک بسیاری خواهد کرد و یافتن پاسخ درست آسانتر میشود.
  • در هنگام مطالعه اگر به پاسخ سوالات شک دارید آن ها را پاسخ دهید و به خود نمره دهید. اگر نمره ی بالایی داشتید میتوانید روی مطالعه ی این سوالات تمرکز کرده و نمره ی خود را بالاتر ببرید در غیر این صورت زمان خود را صرف یادگیری چیزهایی کنید که بیشتر میدانید.
تکنیک های دانش آموزان موفق در کنکور
تکنیک های دانش آموزان موفق در کنکور
  • دانش آموز باید در هنگام مطالعه ی هر درس مقدار سرعت عمل خود را در تست زنی آن درس بسنجد و با توجه به آن زمان در آزمون برنامه ریزی کند.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید