بازی Days Gone

0
1252

در این مطلب به بررسی بازی Days Gone محصول استودیو Bend خواهیم پرداخت

بازی Days Gone محصول استدیو Bend تولید و در سال ۲۰۱۹ توسط کمپانی Sony به صورت انحصاری برای کنسول PlayStation 4 عرضه شد .

داستان بازی Days Gone
داستان بازی Days Gone

بازی Days Gone

داستان بازی به صورت کلیشه ای وار روایتگر ماجرای زمین پس از یک آزمایش مرگبار و پخش شدن یک ویروس در سراسر دنیا است که موجودات زنده را تحت الشعاع قرار داده و بازیکن با هدایت شخصیت اصلی بازی به نام دیکن سنت جان ، برای جان سالم به در بردن از این هرج و مرج مبارزه میکند .

Days Gone یک بازی جهان باز در ژانر اکشن و ترس و بقاء است و بازیکن در نقش یک مزدور موتور سوار به نام دیکن سنت جان پس از ماجراهایی که باعث جدایی او از همسرش شد ، سعی در پیدا کردن او دارد .

مبارزات تن به تن - بازی Days Gone
مبارزات تن به تن – بازی Days Gone

 

در دنیای این بازی بزرگترین دشمن بشریت موجوداتی زامبی شکل به نام فریکرها هستند که در واقع همانند بازی های مشابه همان انسان های آلوده شده به ویروس هستند که در تمام فضاهای بازی وجود دارند .

گروه های مختلف

در این بین انسان هایی که جان سالم به در برده اند به امید کشف مکان های امن از شهرها به دل طبیعت نقل مکان کرده و به گروه های مختلف تقسیم شده و با فریکر ها مبارزه میکنند که در این بین باید اشاره کرد ، اگر فکر میکنید این گروه ها روابط خوبی با هم دارند سخت در اشتباه هستید .

دنیای Days Gone در شرایطی به سر میبرد که هر فرد برای بقاء خود به هیچکس رحم نمیکند و در طی بازی پس از هر اشتباه باید انتظار ضربه ای سخت از این گروها و فریکرها را داشته باشیم !

در کل گروه های درگیر در بازی شامل فریکر ها ، باشگاه موتورسواران مانگرل (دیکن عضو این گروه است) ، Marauders (مزدوران) ، Rippers (متجاوزین) ، NERO (سازمان واکنش اضطراری ملی) و شبه نظامیان دیشوتس میشوند که هر کدام محلی در قسمتی خاص از نقشه بازی حضور داشته و حاکمیت آن منطقه را به عهده گرفته اند .

دیکن سنت جان - بازی Days Gone
دیکن سنت جان – بازی Days Gone

دسته خطرات دیگر

اما به جز این دسته خطرات دیگری نیز وجود دارد تا نتوان به این سادگی با خیال راحت پیش رفت . حیوانات وحشی ، به خصوص گرگ ها که اگر سریع دست به اسلحه نشوید ، دیکن را به کام مرگ میبرید نمونه این خطرات بزرگ هستند .

اما از نظر گرافیک ، بازی دارای یک دوگانگی است که بازیکن به راحتی قادر به تشخیص آن میباشد ، برای مثال نور پردازی در بسیاری از مراحل به قدری خوب است که فرد را محصور میکند ، اما در بخش های دیگر کاملا نا امید کننده ، اما از تحسین برانگیز ترین جلوه های بازی میتوان به صداگذاری جذاب به خصوص در مورد دیکن عنوان کرد که بهترین نحو انجام شده و به جذاب تر شدن کاراکتر دیکن کمک شایانی کرده .

هوش مصنوعی

مشکلات فنی ، عامل نا امید کننده دیگر است که بازیکن را آزار میدهد برای مثال طول کشیدن در لود شدن بعضی موارد داخل بازی یا هوش مصنوعی دشمنان که در اصطلاح یک حالت قطع و وصل داشته و یک جا شاهد یک دشمن بسیار باهوش و خطرناک و در جایی دیگر دشمنی بی کم آزار را شاهدیم .

استودیو Bend - بازی Days Gone
استودیو Bend – بازی Days Gone

اما یکی ار بزرگترین ایرادات بازی را میتوان داستان کلیشه ای و مراحل پرتکرار و یکنواخت عنوان کرد که بر خلاف شروع پر هیجان و ریزه کاری های جذاب از اواسط مراحل به آن پی میبریم .

مبارزات تن به تن

در کل Days Gone به قدر کافی طرفداران استودیو Bend را آنطور که باید از نظر داستان به وجد نیاورده اما نباید به این سادگی از موارد جذابی همچون سلاح های محدود اما فوق العاده ، مبارزات تن به تن نزدیک به واقعیت و پر هیجان و قابلیت ارتقاء مهارت ها و وسایل مورد نیاز بازی گذشت .

برای تهیه این بازی پر استرس و هیجان میتوانید به بخش بازی های PlayStation سایت پابیشا مراجعه و از بازی آن لذت ببرید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید