بازی فکری عمو پولدار

2
2259

در این مطلب به بررسی بازی فکری عمو پولدار محصول شرکت فکرآوران خواهیم پرداخت

تاریخچه

در واقع بازی عمو پولدار یکی از هزاران کپی بازی محبوب مونوپولی است که با تغییر ظاهری و فارسی سازی به شکل عمو پولدار درآمده .

 

بازی اصلی توسط الیزابت مگی در سال ۱۹۰۳ با نام اصلی ملاکین ابداع شد که هدف از طراحی آن اعتراض به قوانین مالی کشورش بود. تجاری سازی آن در سال ۱۹۳۵ توسط شخصی به نام چارلز دارو و در شرکت برادران پارکر با تغییر نام به مونوپولی صورت گرفت .

بازی فکری عمو پولدار
بازی فکری عمو پولدار

بازی به دلیل محبوبیت سریعا در کشورهای مختلف همه گیر شد و از این رو تا بحال ۱۴۰۰ ویرایش مختلف از آن صورت گرفته و با پس زمینه فیلم ها ، داستانها و شخصیت های محبوب دیگر آمیخته شده تا به اصطلاح نسخه جدیدی خلق از بازی خلق شود .

نقد و بررسی بازی فکری عمو پولدار

بازی فکری عمو پولدار که از قاعده کپی برداری از مونوپولی خارج نبوده، نسخه ای ایرانی از این بازی محبوب جهانیست که با طرحی از شخصیت اردکی به نام اسکروچ یا همان عموی خسیس شخصیت دانلد داک ، بر روی صفحه بازی اشاره ای مناسب به موضوع این بازی  فکری دارد .

طبق روال بازی اصلی در بازی عمو پولدار نیز بازیکنان طبق نوبت تاس ریخته و مهره ها را حرکت میدهند. با قرار گرفتن مهره بر روی خانه های دارای اشکال خانه و … با پرداخت یک کارت یا همان پول نقد صاحب ملک میشود. بازیکنان دیگر با قرار گرفتن مهره هایشان در آن خانه متحمل پرداخت جریمه میشوند .

بازی عمو پولدار
بازی عمو پولدار

در بازی خانه های دیگری نیز یافت میشود. مانند بانک و بورس اوراق بهادار که با رسیدن مهره به بانک میتوان کارتی به عنوان کارت طلائی که به نوعی ارزش بالائی دربین کارت ها دارد را در آن واحد و تملک هر بازیکنی که بود تصاحب کرد. و یا به عنوان سپرده گذاری مبلغی به بانک اختصاص داده شود که در هر دور از بازی مبلغی به عنوان هدیه به فرد سپرده گذار اختصاص یابد .

قوانین بازی عمو پولدار
قوانین بازی عمو پولدار

بورس اوراق

اما با ورود مهره به خانه بورس اوراق بهادار بازیکن میتواند یک کارت شانس برداشته و به دستورات آن عمل کند. دستورات ممکن است به نفع یا ضرر بازیکن باشد و سپس بازیکنان میتوانند به معمله کارتها با دیگر بازیکنان بپردازند .

اما هدف کلی بازی تملک اماکن بیشتر و نقدینگی بالاست که برنده از این طریق مشخص میگرد و در طرف مقابل بازیکنی که نقدینگی اش به صفر برسد و ملکی برای خرید و فروش نداشته باشد به اصطلاح ورشکست شده و از بازی حذف میشود .

خرید بازی عمو پولدار
خرید بازی عمو پولدار

به صورت کلی بازی عمو پولدار روی محور مدیریت مالی و قدرت تصمیم گیری حرکت کرده و به بازیکنان خصوصا کودکان بالای هشت سال مفهیم ساده و تصمیم گیری و نحوه استفاده از منابع مالی و پول را آموزش میدهد. از این خصیصه به عنوان مثبت ترین نکته بازی میتوان از آن یاد کرد.
شما میتوانید به راحتی اقدام به خرید بازی فکری عمو پولدار از سایت پابیشا نمایید.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید