معرفی 10 کتاب خودآموز برای زبان آموزان مبتدی

0
110
کتاب خودآموز زبان

کتاب خودآموز زبان

کتاب هایی که در این مطلب معرفی می کنیم از بهترین های کتاب خودآموز انگلیسی است. همچنین از این کتاب ها می توان در محیط کلاس درس نیز استفاده کرد.

همچنین، این کتاب‌ها تنها برای زبان آموزان نیست، بلکه برای هر معلم، مدیر و یا افرادی که تمایل به یادگیری زبان انگلیسی دارند مناسب است.

 1. کتاب انگلیسی در سفر ۱ استاندارد

معرفی ۱۰ کتاب خودآموز برای زبان آموزان مبتدی

اگر خودتان را برای سفر خارجی آماده می‌کنید، پیش از اینکه راه بیفتید باید با برخی اصطلاحات انگلیسی آشنا شوید. آشنایی با انگلیسی در سفر باعث می‌شود تجربهٔ بهتری داشته باشید. حتی اگر مقصد سفرتان کشوری انگلیسی‌زبان نیست، زبان انگلیسی به کارتان می‌آید. زبان انگلیسی سومین زبان پرکاربرد مردم دنیا، پس از «ماندارین» و «اسپانیایی» است. همچنین به‌عنوان زبان سوم مردم در سراسر دنیا رایج است. با استفاده از زبان انگلیسی با اطرافیان‌تان پیوند بهتری برقرار می‌کنید. در این مطلب با جملات و اصطلاحات مهم انگلیسی در سفر و در موقعیت‌های کلیدی آشنا می‌شوید.

کتاب انگلیسی در سفر ۱ استاندار برای بخش های مختلف سفر یا روابط عمومی تالیف شده است که شامل: هتل ، فرودگاه ، امکان عمومی و.. است.

 1. کتاب خودآموز گرامر: Living Grammar

 

مجموعه کتاب‌های Living Grammar از انتشارات آکسفورد یک دوره‌ی چهار سطحی است که به آموزش گرامر انگلیسی به صورت عملی می‌پردازد و نحوه‌ی کاربرد آن در موقعیت‌های واقعی را نشان می‌دهد.

این کتاب‌ها، به جای اینکه روی قواعد و قانون‌های خشک تمرکز کند، سعی می‌کند نشان دهد هر قاعده گرامری در چه شرایطی کاربرد دارد و معنای آن چیست. به جرأت می‌توان گفت این مجموعه کتاب، بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی برای زبان‌آموزانی است که می‌خواهند زبان را به صورت کاربردی یاد بگیرند.

کتاب خودآموز زبان

 1. کتاب خودآموز گرامر: Understanding and Using English Grammar

معرفی ۱۰ کتاب خودآموز برای زبان آموزان

کتاب‌های گرامر بتی آزار با تمرین‌های فراوان، یکی از کاملترین و بهترین منابع یادگیری گرامر زبان انگلیسی است. توجه داشته‌ باشید که فقط دانستن نکات گرامری مهم نیست بلکه استفاده از آن‌ها اهمیت دارد. کتاب‌های بتی آزار از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های حال حاضر جهان در زمینه‌ی آموزش گرامر انگلیسی هستند. اگر زبان آموزی در حد دبیرستان بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشد می‌تواند تمام اشکال‌های خود را با کمک این کتاب برطرف کند و مثال‌ها و مطالب بسیاری را از این کتاب فرابگیرد.

موضوع قابل بحث دیگر در باره این کتاب، شیوایی و رسا بودن قلم خانم آزار در تهیه و تدوین آن است. می‌دانیم بحث دستور زبان بحثی خشک و گاه سنگین است. این هنر نگارنده کتاب حاضر است که مباحث خشک را به‌گونه‌ای به زبان آموزان تفهیم می‌کند که موجب دلسردی و گریز آن‌ها از گرامر زبان نمی‌شود و در عوض به یادگیری آن منجر می‌شود. آوردن مثال‌ها و تمرین‌های گرامری در کتاب نیز مزیت برزگی است که بسیاری از کتاب‌های آموزش دستور زبان از آن بی بهره‌اند. این کتاب‌ها باعث تقویت مطالب آموخته شده می‌شوند.

 1. کتاب خودآموز گرامر: English Grammar in Use

اگر می خواهید گرامر انگلیسی را برای کنکور، اسپیکینگ، رایتینگ، تافل، آیلتس و … یاد بگیرید، این کتاب برای شما تهیه شده‌ است. این کتاب از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش گرامر انگلیسی است که توسط مؤسسه‌ی معتبر کمبریج تهیه و چاپ می‌شود. این کتاب منبع کامل و کاربردی دستور زبان انگلیسی و تقریبا اصلی‌ترین منبع آموزش گرامر است. اگرچه کتاب Grammar in Use برای افرادی که تازه شروع به آموزش زبان انگلیسی کرده‌اند نیز قابل استفاده‌ است ا مابیشترین کاربرد آن برای افرادی است که سطح تقریبا متوسطی در زبان انگلیسی دارند.  این کتاب در سطح‌های مختلف به چاپ رسیده است.

 1. کتاب خودآموز Oxford Word Skills

این مجموعه در سطح‌های مختلفی توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده‌ است و شما با توجه به سطح زبان خود می‌توانید از یکی از آن‌ها استفاده کنید. هرکدام از کتاب‌های این مجموعه ۲۰۰۰ واژه متنوع را به شما یاد می‌دهند. هر کتاب از این مجموعه ۸۰ درس دارد و سعی شده درس‌ها برای زبان‌آموز جذاب باشند. در این مجموعه تا حدی با گرامر نیز آشنا خواهیدشد.

 1. کتاب خودآموز English Vocabulary in Use

مجموعه کتاب‌های Vocabulary in Use، منتشر شده از انتشارت کمبریج، مجموعه‌ای کامل برای آموزش لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی به صورت خودآموز است، این کتاب‌ها که در سطوح مختلف طبقه بندی شده‌اند، سعی دارند لغات زبان انگلیسی  را از پایه‌ترین سطح تا سطوح پیشرفته آموزش دهند. درس‌ها به صورت دو صفحه‌ای در قالب درس و تمرین ارائه شده است که در پایان کتاب نیز پاسخ تمامی تمرین‌های کتاب آورده شده است.

 1. کتاب خودآموز Speak English Like an American

کتاب مانند یک آمریکایی انگلیسی صحبت کنید، نوشته‌ی امی گیلت (Amy Gillett)، یک مجموعه‌ی منسجم برای یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی در لهجه‌ی آمریکایی است. در این مجموعه با اصطلاح‌های پرکاربرد زبان آشنا می‌شوید و می‌توانید لهجه‌ی آمریکایی خود را بهبود ببخشید. این کتاب در قالب ۲۵ درس ارائه شده است که ابتدای هر درس در قالب یک مکالمه‌ی کوتاه تعدادی اصطلاح گنجانده شده است و پس از آن توضیح هر اصطلاح به همراه مثال و هم‌چنین تمرین‌هایی برای یادگیری بهتر آورده شده است.

این کتاب راهنمای بسیار مناسبی برای تقویت مهارت‌های گفتاری و شنیداری است. همان طور که می‌دانید هرچه بیشتر با اصطلاحات و کاربرد آن‌ها در یک زبان آشنا شوید، بیشتر و بهتر بر آن زبان مسلط می‌شوید و روان‌تر می‌توان صحبت کرد. این کتاب خودآموز زبان انگلیسی برای کسانی مفید است که زبان انگلیسی خوبی دارند و می خواهند آن را تقویت کنند.

 1. کتاب خودآموز ۱۱۰۰

کتاب ۱۱۰۰ توسط موسسه معتبر Barron’s تهیه شده است و پرکاربردترین و جدید ترین لغت‌های زبان انگلیسی را دربر دارد. کتاب حاضر شامل ۱۱۰۰ واژه است که هر واژه شامل مثال، تمرین، تعریف و اصصطلاحات مفید است. این کتاب لغات را در ۴۶ هفته دسته بندی کرده است. این دسته بندی به شکلی است که از زبان آموزان انتظار می رود روزی ۵ کلمه را یاد بگیرند (در این کتاب برای هر هفته ۲۰ لغت و ۴ اصطلاح وجود دارد). کلماتی که آموزش داده می شوند ابتدا در یک متن به کار برده شده‌اند، سپس تمریناتی برای لغات جدید ارائه شده است و در انتهای لغات هر روز نیز لیست کلمات جدید به همراه فونتیک آن‌ها قرار داده شده است. متن‌های این کتاب از رمان‌ها، نمایشنامه‌ها، شعرها و روزنامه‌های مشهور است. کتاب حاضر ویژه دانشجویان و داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و دکترای همه رشته‌ها و داوطلبان GRE، آیلتس و تافل است.

کتاب خودآموز زبان

 1. Rosetta Stone نرم افزار آموزش زبان های زنده دنیا

بسته های آموزشی Rosetta Stone که شامل نرم افزاری قدرتمند جهت یادگیری سریع و آسان زبان های خارجی می باشد، یکی از محبوب ترین ها در سطح جهان بوده و بسیاری از شرکت های بزرگ و کالج ها از این نرم افزار قدرتمند جهت آموزش کاربران و کارآموزان خود استفاده می نمایند.

با استفاده از این نرم افزار قدرتمند قادر به یادگیری اکثر زبان های دنیا با متد خاص و مدرن خواهید بود، این نرم افزار با به وجود آوردن محیطی آشنا و زیبا به صورت چند رسانه ای و بهره گیری از شیوه های مدرن Audio-Lingual، Communicative و Task-Based Study برای آموزش زبان، یکی از بهترین منابع آموزشی می باشد که نرم افزاری فوق العاده جهت آموزش زبان های رایج و مهم دنیا می باشد.

قابلیت های نرم افزار Rosetta Stone

 • آشنایی با لغات و طرز بیان لغات در زبان جدید
 • آشنایی با گرامر زبان مورد نظر
 • توانایی خواندن و نوشتن لغات در زبان مورد نظر
 • تمرین های هوشمند جهت آشنایی با لغات و طرز بیان آنها
 • آموزش های کاربردی و مفید در هر زبان
 • آشنایی با فرهنگ خاص هر زبان پس از طی نمودن مراحل کامل آموزش
 • مقدمات و کلیات لغوی مانند سن و سال، نسبت های خانوادگی
 • چگونه سوال پرسیدن، احوال پرسی کردن و مقدمه چینی کردن
 • ساعات مختلف روز، روزهای تقویم و تاریخ، آب و هوا
 • مسیر دادن ها، راهنمایی نمودن و توانایی یافتن مکان های مختلف
 • انواع معذرت خواهی ها و درخواست های مودبانه
 • چگونه سفارش دادن غذا در رستوران، خرید نمودن
 1. Linguaphone

Linguaphone در قالب فایل های پی دی اف و صوتی مهارت های ذکر شده را به صورت هدفمند به زبان آموزان آموزش می دهد. بیشترین آموزش ها از طریق فایل های صوتی می باشد. مخاطبان مجموعه همه رده های آموزشی مقدماتی – متوسط – پیشرفته هستند. مجموعه مشتمل بر دوره های آموزش انگلیسی Beginner- Intermediate- Advanced  و نیز یک بخش مجزا به نام English Course که مختص آموزش خواندن و گوش دادن انگلیسی می باشد و همچنین American English Course که این بخش نیز مشتمل بر آموزش موضوعات روزمره و مقدماتی انگلیسی با لهجه امریکن می باشد. پادکست صوتی لینگوفن در هر سطح، دارای چندین موضوع متفاوت و جذاب و اغلب از موضوعات روزمره و پرکاربرد است. این پادکست آموزشی مفید را می توان به عنوان مرجعی برای یادگیری و تقویت لهجه انگلیسی بریتیش در نظر گرفت. زبان آموزان و کاربران می توانند به صورت خود آموز از مجموعه استفاده کرده و شاهد پیشرفت خود در مهارت های انگلیسی باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید