معرفی کتاب کمک درسی اول دبستان

0
95
آموزش زبان انگلیسی به کودکان؛ بایدها و نبایدها

اول ابتدایی اولین قدم در شروع تحصیلات است. دانش‌آموزان در این مقطع کتاب‌های درسی محدودی دارند و تدریس بیشتر به شکل عملی همراه با بازی و روش‌های تدریس خاص انجام می‌شود. در ادامه برای شما بهترین کتاب های کمک درسی پایه اول ابتدای را معرفی میکنیم .

  1. قرآن
  2. فارسی
  3. نگارش فارسی
  4. ریاضی
  5. علوم تجربی

بهترین کتاب‌های کمک آموزشی برای ریاضی اول ابتدایی

اولین کتاب ریاضی که دانش‌آموز به کمک آن می‌تواند این درس شیرین را در ذهن خود پرورش دهد، کتاب ریاضی اول دبستان است. چند سالی است که آموزش و پرورش ایران تغییر رویه داده و در یک حرکتِ قابل تقدیر کتاب‌های درسی را به سمت مفهومی بودن برده است. به این ترتیب دانش‌آموز از همان روزهای اول تحصیل با حل مسئله آشنا شده و می‌تواند با ساختار ذهنی منسجم یادگیری ریاضی را آغاز کند.

۱ – کتاب کار ریاضی اول دبستان انتشارات خیلی سبز

ریاضی اول دبستان-کتاب کار | انتشارات خیلی سبز

تقریبا بیشترِ دانش‌آموزان خیلی سبز را می‌شناسند. انتشاراتی که با نگاهی متفاوت و بررسی نیازهای دانش‌آموزان توانسته کتاب‌های قابل قبول و مناسبی تالیف کند. برای درس ریاضی مقطع اول دبستان کتاب کار این انتشارات انتخاب خوبی است. در این کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای تمرینات متنوعی وجود دارد تا دانش‌آموز را هر چه بیشتر با حل مسئله آشنا کند. مولف این کتاب خانمِ فرشته عبدی می‌باشد. قیمت کتاب کار ریاضی خیلی سبز در سال ۱۳۹۹ با احتسابِ ۲۰% تخفیف مبلغِ ۶۶٫۰۰۰ تومان است. می‌توانید از وب‌سایت این انتشارات کتاب را به شکل اینترنتی سفارش دهید یا حتی در اپلیکیشن خیلی بوکز نسخه الکترونیک کتاب را تهیه کنید.

۲ – ریاضی اول دبستان کلاغ سپید سری شاهکار

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی ریاضی کلاغ سپیدکلاغ سپید یکی دیگر از نام‌های آشنا در صنعت آموزش است. بیشتر بچه‌ها لوگوی این نشر را که یک کلاغ سفیدرنگِ بامزه است از فاصلۀ دور تشخیص می‌دهند. کلاغ سپید در سال ۱۳۸۹ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و سهم قابل قبولی از بازار را در اختیار گرفته است. کتاب کمک آموزشی ریاضی اول دبستان کلاغ سپید شامل تمرین‌ها و شکل‌های رنگی و مسائل مختلف بر پایۀ طبقه بندی کتاب درسی می‌باشد. طاهره نقی نژادیان و عشرت بالغ مولفان این کتابِ ۲۰۰ صفحه‌ای هستند. امکان خرید اینترنتی این کتاب با تخفیف ۲۰% به مبلغِ ۴۷٫۰۰۰ هزار تومان فراهم شده است.

۳ – آموزش و تمرین ریاضی اول دبستان مبتکران (رشادت)

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی ریاضی مبتکرانمعمولا با شنیدنِ نام مبتکران دانش‌آموزان یاد کتاب‌های سخت و پیچیده می‌افتند. این موضوع تا حد زیادی درست است و معمولا کتاب‌های متبکران در مقاطع مختلف سطح پیشرفته‌ای دارد. رشادت مبتکران یکی از کتاب‌های کارِ خوب برای دانش‌آموزان سخت‌کوش اول ابتدایی است. کلمۀ رشادت مخفف این حروف می‌باشد:

  • ر : رمز
  • ش : شکوفایی
  • ا : استعداهای
  • د : دانش‌آموزان
  • ت : تیزهوش

با خرید این کتاب در قدم اول فرزندتان با یک درسنامه قوی که کمی سطح بالاتر از کتاب درسی طراحی شده مواجه می‌شود. در قدم بعدی سوالات را با ترکیبِ مناسب (از آسان به دشوار) پیش‌رو دارد و در آخر پاسخ‌نامه‌ها را مشاهده می‌کند. پاسخ‌نامه این کتاب درسی بسیار قوی بوده و مباحث را به زیبایی تشریح کرده است.

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی برای علوم تجربی

۱ – کتاب کار علوم اول دبستان خیلی سبز

کتاب کار علوم اول دبستان خیلی سبزبعد از ریاضی، علوم تجربی یکی از درس‌های کلیدی و مهم دوره ابتدایی به حساب می‌آید. دانش‌آموز کنار کتاب درسی می‌تواند از یک کتاب کمک آموزشی هم استفاده کرده و یادگیری خود را تقویت کند. علوم تجربی به دانش‌آموز اول ابتدایی کمک می‌کند محیط اطراف خود را بهتر بشناسد و حل تمرین‌های متنوع و تکرار مطالب آموزشی این یادگیری را عمیق‌تر می‌کند. این کتاب، اول دانش‌آموز را با مفاهیم کتاب درسی آشنا کرده و بعد به طرج نمونه سوالات مختلف می‌پردازد. تمرین‌ها بدون جواب هستند که اتفاقا جای تقدیر دارد که خیلی سبز سوالات را بدون جواب منتشر کرده است؛ این کار به دانش‌آموز کمک می‌کند روحیه حل مسئله را در خود تقویت کند.

۲ – علوم اول دبستان سری کارپوچینو – گاج

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی علوم گاجاین سری از کتاب‌های انتشارات گاج در تلاش است با تکنیک‌های روانشناسی، تمرین‌هایی طراحی کند که فهم مفاهیم علوم تجربی را برای دانش‌آموز آسان می‌کند. تصاویر جذاب و رنگارنگ کتاب نظرِ کودک را جلب کرده و حس خوبی منتقل می‌کند. مولف این کتاب خانمِ نادره معدنی بوده و حجم کتاب ۱۰۴ صفحه می‌باشد. تمرین‌های کتاب به شکل‌های مختلف مثل جور کردنی، وصل کردنی، گفتگو، رنگ‌آمیزی، فعالیت‌های عملی و غیره طراحی شده است.

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی برای فارسی و نگارش

درس فارسی اول ابتدایی هدف بزرگ و مهمی دارد. این کتاب برای اولین بار دانش‌آموز را با زبان شیرین پارسی آشنا کرده و به او خواندن و نوشتن یاد می‌دهد. در کنار فارسی درس نگارش هم روی اصول نگارشی مقدماتی و درست‌نویسی فارسی تاکید دارد. در این کتاب انواع نگاره‌ها و نشانه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند. تنوع کتاب‌های کمک درسی فارسی و نگارش اول دبستان خیلی زیاد نیست، اما بهتر است بین همین تعداد کم هم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

۱ – فارسی اول دبستان کلاغ سپید سری شاهکار

فارسی اول دبستان کلاغ سپید سری شاهکاراین کتاب توسط خانم‌های عشرت بالغ و طاهره نقی‌نژادیان تالیف شده و آخرین نسخۀ چاپ شدۀ آن ۲۲۴ صفحه دارد. همانطور که از یک کتاب کمک درسی اول ابتدایی انتظار می‌رود، فارسی شاهکار از رنگ‌بندی و تصاویر جذاب برای جلب توجه کودک استفاده کرده است. تمرین‌های بسیار متنوعی در این کتاب قرار داده شده است و ترکیب آن‌ها از ساده به دشوار است. این کتاب در یک حرکت قابل تقدیر، به زیبانویسی فارسی اهمیت داده و تمرین‌هایی برای خوش‌نویسی دانش‌آموزان در نظر گرفته است.

۲ – کتاب کار فارسی اول دبستان خیلی سبز

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی فارسی خیلی سبزکتاب کار فارسی اول دبستان خیلی سبز یک منبع کمک درسی مناسب برای دروس فارسی و نگارش اول ابتدایی است. این کتاب تلاش داشته تا خلاقیت و نوآوری را در دانش‌آموز بالا برده و به او در مهارت‌های نوشتن، دیدن، سخن گفتن و حتی دیدن و شنیدن کمک کند. درسنامه جامع این کتاب دانش‌آموز را برای حل نمونه سوالات و تمرین‌های قرار داده شده آماده می‌کند. تالیف این کتابِ ۲۰۸ صفحه‌ای را خانمِ معصومه نیک‌فال آذر به عهده داشته است.

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی برای قرآن

در این کتاب درسی دانش‌آموزان برای اولین بار با مفاهیم کتاب آسمانی قرآن آشنا شده و با آن اُنس می‌گیرند. این کتاب در ۸ فصل طراحی شده و پر از نقاشی‌های مختلف است. در قرآن اول ابتدایی دانش‌آموز با چند سوره مثل توحید، کوثر، عصر، ناس، حمد، فلق، نصر آشنا می‌شود و کمی درباره پیامبران اسلام و امامان یاد می‌گیرد. برای این درس در مقطع ابتدایی کتاب کمک آموزشی خاصی وجود ندارد. والدین می‌توانند کنار کتاب درسی برای فرزند خود فایل‌های صوتی قرائت و روخوانی را تهیه کرده و آن‌ها را با فرزند خود مرور کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید