منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور

0
2987

«منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور چه بوده است؟«

این سؤالی است که ذهن بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها را به خود مشغول کرده است. آیا منابعی وجود دارند که دانش آموز به تنهایی و فقط با تمرینات و روش های گفته شده در آن بتواند جزو نفرات برتر کنکور وقت خود باشد؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله با منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور بیشتر آشنا شوید.

نفرات برتر کنکور از چه منابعی برای مطالعه ی خود استفاده میکنند؟
نفرات برتر کنکور از چه منابعی برای مطالعه ی خود استفاده میکنند

شاید در رسانه ها بخصوص تلوزیون با بسیاری از این منابع آشنا شده باشید. منابع بسیاری مانند قلم چی ، گاج ، مبتکران ، سیر تا پیاز، خیلی سبز و… که هر یک به خودی خود میتواند وسیله ای برای رساندن دانش آموز به خواسته ها و هدف های او باشد. البته شایان ذکر است که مطالعه ی این کتاب ها به تنهایی نام دانش آموز را در لیست نفرات برتر کنکور وقت قرار نمیدهد و تلاش و پشتکار دانش آموز نیز بی تاثیر در این روند نیست.

منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور

در بسیاری از مواقع دانش آموز با اطمینان خاطر و قاطعیت بالا به دنبال منابع مناسب برای شروع برنامه ریزی خود هستند اما تنوع این منابع و انتشارات رنگارنگ موجود در مسیر راه او سبب سردرگمی دانش آموز میشود بنابراین سبب هدر رفتن وقت و انرژی بسیاری میشود چه بسا در این بازه ی زمانی انرژی دانش آموز تحلیل رفته و دچار ضعف شدید روحی میشود.

معمولا پاسخ به این سؤال که بهترین و کامل ترین منابع مطالعاتی کنکور کدامند با توجه به تنوع آموزشگاه ها و انتشارات مختلف کتب مکمل درسی تا حدودی دشوار است. اما اگر از مدیران ، مشاوران ، دبیران ، دانش آموزان رتبه ی برتر ، دانش آموزان موفق در این عرصه و یا هر شخص دیگری در این مورد سوال کنیم بدون شک اولین گزینه ی آن ها کتب درسی مدرسه است. در واقع هر کتب درسی منبع اصلی سوالات کنکور است و کتاب های غیر درسی و آموزش های کتب دیگر شامل علوی ، قلم چی ، گاج، کلاغ سپید و دیگر انتشارات موجود بر سر راه دانش آموز؛ تنها مکمل کتب درسی بوده و به یادگیری بیشتر دانش آموز کمک میکنند.

دانش آموزان موفق

در زیر لیستی از کتابهایی که این دانش آموزان موفق به گفته ی خودشان از آن ها استفاده کردند آمده است :

ادبیات جامع : خیلی سبز
عربی جامع : خیلی سبز مبتکران
دینی : گاج
ریاضی : مهر و‌ماه
تاریخ و جغرافیا : گاج ، آبی کانون
زیست : نشر الگو ، ایکیو
فیزیک : خیلی سبز
شیمی : مبتکران ، ایکیو
روانشناسی : گاج ، آبی کانون

 

نفرات برتر کنکور
نفرات برتر کنکور

رتبه های برتر کنکور ۹۹

گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی:

ابوالفضل حاجی محمد حسین کاشی از تهران، ایلیا هاشمی راد از تهران، علی انصاری از مشهد، آرمین ثقفیان از اصفهان، سروش شرافت بفروئی از یزد، ملیحی کسری از ساری، محمد مولوی سرند از فردوس، مهرداد میلانلو از لاهیجان، محمد مهدی حیدری نسب از زابل و مهدی سعادت بخت از تهران به ترتیب رتبه های یک تا ۱۰ را کسب کردند.

گروه آزمایشی علوم تجربی

سید امیر سید شنوا از اردبیل، رامین آزادی از تهران، محمد تیموری ماسوله از گرگان، سپهر اسلامی از تهران، علی مولائی از ارومیه، شهریار سلمانی از گرگان، سارا احمدی از تهران، علی چیت ساز از شیراز، مهراب شادی دیزناب از تبریز و در نهایت محمد مهدی قلی زاده از بابل رتبه های یک تا ۱۰ را از آن خود کردند.

گروه آزمایشی علوم انسانی:

مهدی محمد ثمر از ارومیه، علی رضا چابیان از آمل، مریم اکبری سریزدی از کرج، محسن سیاه مرد از خمینی شهر، حسین تندرو از تهران، نازنین زهرا افشار از قزوین، مهدی ضیائی آذرخورانی از شهرضا، فاطمه برات نژاد از قائنات و محمد قاسمی از مشهد نیز رتبه های یک تا ۱۰ را بدست آورند.

گروه آزمایشی هنر:

روژینا آزادی از تهران، حانیه منصوری نهجیری از اصفهان، سارینا خلیلی از تهران، کیانا خزچین از تهران و مینا معیری از تهران نیز موفق به کسب رتبه های یک تا پنجم این گروه شدند.

گروه آزمایشی زبان

کیان بهادری از شمیرانات، مهساسادات موسوی مهر از دماوند، انیتا محمدی از اصفهان، رضا ابراهیمی از سبزوار و در نهایت صدرا فدائی از لاهیجان نیز رتبه اول تا پنجم گروه آزمایشی زبان را از آن خود کردند.

منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور
منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور

هر دانش آموزی برای رتبه ی برتر شدن یاز به سه رکن اساسی دارد : ۱. برنامه ریزی ۲.منابع مناسب ۳. تلاش‌و‌پشتکار

با مطالعه دقیق کتاب های معرفی شده در این مقاله می توانید به رتبه دلخواه خود در کنکور سراسری دست پیدا کنید.

۱. برنامه ریزی ۲.منابع مناسب ۳. تلاش‌و‌پشتکار
۱. برنامه ریزی ۲.منابع مناسب ۳. تلاش‌و‌پشتکار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید