منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور

0
1058

«نفرات برتر کنکور از چه منابعی برای مطالعه ی خود استفاده میکنند؟«

این سؤالی است که ذهن بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها را به خود مشغول کرده است. آیا منابعی وجود دارند که دانش آموز به تنهایی و فقط با تمرینات و روش های گفته شده در آن بتواند جزو نفرات برتر کنکور وقت خود باشد؟

نفرات برتر کنکور از چه منابعی برای مطالعه ی خود استفاده میکنند؟
نفرات برتر کنکور از چه منابعی برای مطالعه ی خود استفاده میکنند؟

تلوزیون

شاید در رسانه ها بخصوص تلوزیون با بسیاری از این منابع آشنا شده باشید. منابع بسیاری مانند قلم چی ، گاج ، مبتکران ، سیر تا پیاز، خیلی سبز و… که هر یک به خودی خود میتواند وسیله ای برای رساندن دانش آموز به خواسته ها و هدف های او باشد. البته شایان ذکر است که مطالعه ی این کتاب ها به تنهایی نام دانش آموز را در لیست نفرات برتر کنکور وقت قرار نمیدهد و تلاش و پشتکار دانش آموز نیز بی تاثیر در این روند نیست.

قلم چی

معمولا پاسخ به این سؤال که بهترین و کامل ترین منابع مطالعاتی کنکور کدامند با توجه به تنوع آموزشگاه ها و انتشارات مختلف کتب مکمل درسی تا حدودی دشوار است. اما اگر از مدیران ، مشاوران ، دبیران ، دانش آموزان رتبه ی برتر ، دانش آموزان موفق در این عرصه و یا هر شخص دیگری در این مورد سوال کنیم بدون شک اولین گزینه ی آن ها کتب درسی مدرسه است. در واقع هر کتب درسی منبع اصلی سوالات کنکور است و کتاب های غیر درسی و آموزش های کتب دیگر شامل علوی ، قلم چی ، کلاغ سپید و دیگر انتشارات موجود بر سر راه دانش آموز؛ تنها مکمل کتب درسی بوده و به یادگیری بیشتر دانش آموز کمک میکنند.

نفرات برتر کنکور
نفرات برتر کنکور

رتبه ی اول کنکور

همانطور که اطلاع دارید در رشته های مختلف علیرضا سخایی راد رتبه ی اول کنکور سراسری رشته ی ریاضی ، ایزدمهر احمدی نژاد دارای رتبه ی اول کنکور سراسری رشته ی تجربی ، فاطمه ی شب خیز دارنده ی رتبه ی اول کنکور سراسری رشته ی علوم انسانی ، صالح احمدی شاملو که موفق به کسب رتبه ی اول کنکور آزمایشی زبان خارجی ،و همچنین سارا سادات کریمی رتبه ی اول کنکور آزمایشی رشته ی هنر در سال ۹۸ بودند انا شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که این دانش آموزان موفق علاوه بر کتب درسی از چه کتاب های مکملی استفاده میکردند؟

دانش آموزان موفق

منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور
منابع مطالعاتی نفرات برتر کنکور

در زیر لیستی از کتابهایی که این دانش آموزان موفق به گفته ی خودشان از آن ها استفاده کردند آمده است :

ادبیات جامع : خیلی سبز
عربی جامع : خیلی سبز مبتکران
دینی : گاج
ریاضی : مهر و‌ماه
تاریخ و جغرافیا : گاج ، آبی کانون
زیست : نشر الگو ، ایکیو
فیزیک : خیلی سبز
شیمی : مبتکران ، ایکیو
روانشناسی : گاج ، آبی کانون

هر دانش آموزی برای رتبه ی برتر شدن یاز به سه رکن اساسی دارد : ۱. برنامه ریزی ۲.منابع مناسب ۳. تلاش‌و‌پشتکار

۱. برنامه ریزی ۲.منابع مناسب ۳. تلاش‌و‌پشتکار
۱. برنامه ریزی ۲.منابع مناسب ۳. تلاش‌و‌پشتکار

رتبه ی برتر

در بسیاری از مواقع دانش آموز با اطمینان خاطر و قاطعیت بالا به دنبال منابع مناسب برای شروع برنامه ریزی خود هستند اما تنوع این منابع و انتشارات رنگارنگ موجود در مسیر راه او سبب سردرگمی دانش آموز میشود بنابراین سبب هدر رفتن وقت و انرژی بسیاری میشود چه بسا در این بازه ی زمانی انرژی دانش آموز تحلیل رفته و دچار ضعف شدید روحی میشود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید