کتاب نترس دختر غوغا به پا کن

0
842

میتوانی انرژی خود را برای هیجان زندگی صرف کنی یا آن را برای ترسیدن هدر دهی. انتخاب با خودت است.

بسیاری از زنان و دختران عصر حال نیز مانند مردان اهداف بلندی دارند و گه گاهی و اندک افرادی به آنها دست میابند.

اما چرا این آمار آنقدر ناچیز است؟ آیا دیگر زنان هیچ هدفی در زندگی خود ندارند؟ آیا میتوان گفت شخصی هست که بدون هدف زندگی کند؟

اما دلیل اصلی این آمار ناچیز چیست؟

نترس دختر غوغا به پا کن
نترس دختر غوغا به پا کن

آمار ناچیز

اگر از کودکی بپرسید چه آرزویی دارد و دوست دارد در آینده چگونه زندگی داشته باشد چه جوابی میشنوید؟

تقریبا همه ی کودکان بدون هیچ گونه ترسی و دلهره ای از آرزوهای بلند و طولانی مدت خود با هیجان چشم گیری تعریف میکند ، اما اگر همین سوال که برای کودکان سؤال ساده ایی است را از بزرگسالی بپرسید سؤال سختی خواهد بود.

اما چرا؟ چه عاملی سبب میشود که بزرگسالان انقدر با دشواری به سؤالاتی که درباره ی هدف و آینده از آن ها پرسیده میشود پاسخ میدهند؟

اگر درباره ی این موضوع کودکان و بزرگسالان را با هم مقایسه کنیم میفهمیم که تنها عاملی که این تضاد را به وجود می آورد، ” ترس ” است.

کودکان و بزرگسالان

کتاب نترس دختر غوغا به پا کن
کتاب نترس دختر غوغا به پا کن

درواقع بزرگسالان در زندگی خود این ترس را دارند که مبادا به هدف خود نرسند، اگر فلان مشکل بر سر راهشان بود مبادا از پس رفع آن بر نیایند و این چنین مسائل که احتمال رسیدن به هدف را در ذهنشان به شدت کاهش میدهد.

کتاب نترس دختر! غوغا به پا کن با ده راهکار قدرتمندی که پیش روی خواننده میگذارد به او اجازه میدهد که با سفر به دوران کودکی و ذهن باز و خلاقی که در کودکی داشته اند بتوانند با وسع تفکر کودکی خود به اهداف آینده شان فکر کنند و با این روش ترس آن ها را در این زمینه از بین ببرد.

نترس دختر! غوغا به پا کن

کاراالویل لیبا در کتاب نترس دختر! غوغا به پا کن همه زنان و دختران را مخاطب قرار داده و سعی دارد آنها را به این باور برساند که “هیچ‌ چیز نمی تواند مانع رسیدن تو به اهداف و آرزوهایت شود.”

به گفته ی کاراالویل لیبا بیشترین چیزی که او را اندوهگین میکند دیدن زنانی است که برای اهداف خود نجنگیده و از آن ها دست کشیده اند.

زنانی که دلیل این کار خود را؛ بی پولی ، نداشتن وقت کافی و …

کاراالویل لیبا - کتاب نترس دختر غوغا به پا کن
کاراالویل لیبا – کتاب نترس دختر غوغا به پا کن

بیان میکنند در حالیکه این دلایل تنها عوامل خودساخته ای هستند که شخص برای نرسیدن به اهداف خود از آن ها استفاده میکند. تنها دلیل نرسیدن به اهداف ” ترس ” است که هر‌ شخصی با مقابله با آن میتواند مسیر خود را در رسیدن به اهداف خود هموار سازد.

قسمتی از متن کتاب

زندگی مال توست آن را محکم بچسب

میدانی اولین پشیمانی انسانی که در بستر مرگ‌ افتاده ، چیست؟ اینکه زندگی را آنطور که باید نزیسته است .

یکی از پرستاران که برای روحیه دادن در بستر مرگ افراد حاضر می شد ، درباره ی رایج ترین پشیمانی های آن ها تحقیق کرد و نتایج تحقیق خود را در کتابی با عنوان « پنج پشیمانی مشترک در افرادی که با مرگ رو به رو هستند » به چاپ رساند.

اولین پشیمانی این بود که آنها زندگی را طوری زیسته اند که دیگران انتظار داشته اند ، نه آن طور که خودشان می خواسته اند. « این رایج ترین پشیمانی بین این افراد بود.

پشیمانی

وقتی آدم ها میفهمند که زندگی آن ها در خال تمام شدن است و سرشان را برمیگردانند و با دیدی روشن به گذشته نگاه میکنند ، خیلی راحت می توانند رؤیا های از دست رفته را بشمارند.

نویسنده کاراالویل لیبا
نویسنده کاراالویل لیبا

بیشتر افراد حتی به نیمی از رؤیاهایشان نرسیده اند و حالا باید با این شناخت بمیرند که خودشان آن زندگی را انتخاب نکرده اند. سلامتی نعمت آزادی را به همراه دارد و متأسفانه تعداد اندکی از ما این حقیقت را درک میکنیم و بقیه تا زمانی که زندگی را از دست رفته نبینیم ، آن را نمی فهمیم.»

مشخصات کتاب

نویسنده : کاراالویل لیبا
مترجم : فاطمه باغستانی
ناشر : پارو
دسته بندی : روانشناسی
موضوع : عزت نفس / خود سازی / راه و رسم زندگی
تعداد صفحات : ۹۸
سال انتشار : ۱۳۹۸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید